Okolie Ružomberka ponúka veľa možností na rekreáciu a športové využitie času. V blízkosti sa nachádzajú: • Aquapark Tatralandia, najväčší vodný park na Slovensku, ktorý ponúka 27 tobogánov a to všetko v 11 bazénoch.
  Vzdialenosť od Bieleho Domu je 29 km, autom okolo 24 minút.
 • Thermal Park Bešeňová, kde v oddychových bazénoch sú k dispozícii rôzne vodné atrakcie ako napr. podvodné ležadlá po okrajoch bazénov, vodné trysky a iné.
  Vzdialenosť je 11 km, autom okolo 15 minút.
 • Lúčky Kúpele, v ktorých kúpeľná liečba patrí medzi najefektívnejšie liečebné metódy. Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva a ženské choroby.
  Vzdialenosť je 14 km, autom okolo 21 minút.
 • Ski Park je moderné lyžiarske stredisko, ktoré leží nad mestom Ružomberok. Ponúka návštevníkom bohaté športové vyžitie, najmä počas zimnej sezóny. Novinkou je nový snowpark pre začiatočníkov, ale aj pokročilejších.
  Vzdialenosť je 6 km, autom okolo 12 minút.
 • Park Snow Liptovské Revúce je ďalšie lyžiarske stredisko v blízkosti Ružomberka. K dispozícii je 7 technicky zasnežovaných, denne upravovaných lyžiarskych zjazdoviek určených pre všetkých milovníkov zimného športu.
  Vzdialenosť je 18 km, autom okolo 20 minút.
 • Jasná Nízke Tatry je najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj snowpark dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznávačov freestyle.
  Vzdialenosť je 37 km, autom okolo 32 minút.
 • Vlkolínec je trvalo obývaná obec, v súčasnosti s 29 obyvateľmi v 18 domoch, z celkového počtu 55 domov. Vlkolínec bol v roku 1993 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, ako unikátny krajinno-sídelno-architektonický komplex.
  Vzdialenosť je 5 km, autom okolo 11 minút.
Takisto je tu možnosť turistických a cyklistických trás.